Vasariškas dangus

Kaip elgtis karštą dieną?

Vasariškas dangusStaiga kaip reikiant įsisukusi vasara atnešė ne tik malonumus, bet ir verčia pasukti galvą kaip elgtis karštą dieną, kad neiškepti, nenusvilti odos ir negauti šilumos ar saulės smūgio. Dažniausiai problemos kyla ne dėl pačio karščio, o dėl žmonių veiklos, netinkamo elgesio saulėtą dieną ar tiesiog dėl žinių trūkumo.

Pasimėgauti saule skubama į pajūrio ar paežerių paplūdimius, juose deginamasi, tačiau ne visuomet prisimenama pasinaudoti saulės kremu, kuris apsaugo odą nuo nudegimų ir ypač kenksmingų ultravioletinių spindulių. Apsauginiu kremu reikėtų naudotis ir tuomet, kai atviroje saulėtoje vietoje tenka būti (pavyzdžiui darbas lauke) dienos metu nuo 11 iki 16 valandos, nes tuomet saulė yra ypač aktyvi ir pavojinga. Jei tokiu metu saulėtą dieną nuspręsite paplaukioti mūsų laivu, taip pat siūlome nepamiršti apsauginio kremo, kadangi saulė virš vandens yra gerokai aktyvesnė nei sausumoje! Nepaisant aktyvesnės saulės, būti prie vandens telkinių, plaukioti laivu ar kitomis priemonėmis yra vėsiau, jaučiama didesnė gaiva.

Apsauginis kremas nuo saulės spindulių apsaugo tik odą, tai dar negarantuoja, kad neperkaisite, net ir būdami arti vandens. Šilumos smūgį galite gauti jei nevartosite pakankamai skysčių. Tačiau rekomenduojami ne visi skysčiai, vertėtų vengti alkoholio, energetinių gėrimų, kavos – šie gėrimai skatina greičiau iš organizmo pašalinti skysčius. Jei vis tik negalite be kavos ar bokalo alaus, papildomai gerkite ir daug kitų skysčių, geriausia – vėsaus (tačiau ne per šalto) vandens.

Jei pramogai karštą dieną pasirinksite laivo nuomą nepamirškite kepurės ar skrybėlės – net ir plaukiant su stogu saulė gali kaitinti galvą, o tai neretai iššaukia saulės ar šilumos smūgį, kuris verčia jausti galvos skausmą, svaigimą, ima pykinti.

Rinkdamiesi maisto produktus, užkandžius verčiau žiūrėkite į lengvai virškinamus, tokius kaip vaisiai ar daržovės. Venkite ypač kaloringų, sunkiai virškinamų patiekalų, prisiminkite, kad Lietuvoje ypač populiarūs šaltibarščiai – vienas vasariškiausių patiekalų.

Ypač karštu oru daug naudingiau yra būti gryname ore nei sėdėti namuose ir laukti kada gi saulė pasislėps. Gamtoje yra daugiau gryno oro, lengviau pernešti karštį net jei vėjelis pučia vos vos, o jei šalia yra vandens telkinys – karštis kels daug mažiau rūpesčių, tad kviečiame išmėginti laivo nuomą dabar, kai oras tam tiesiog idealus!

Posted in Patarimai and tagged , .